fbpx

Çim Halı

Suni Çim Halı Nedir?

Suni çim halı dayanıklı bir taban üzerine halı gibi makine ile dokunmuş bir çim görünümlü bir dış mekan ürünüdür. Gerek taban, gerek iplik yapısı ile suya, güneşe ve mevsim şartlarına dayanıklı olarak üretilir. Döşeme için herhangi özel bir tutkal veya teknik gerektirmeden basitce sererek döşenir. Maket bıçağıyla kesilerek yerine oturtulabilir veya geometrik şekiller verilebilir.

Genellikle duvardan duvara halı ile benzer üretim teknikleri ile üretildiği için 4 veya 2 metre enli rulolar şeklinde üretilir. Muhafaza etmesi, taşıması kolaydır. Bakım gerektirmez.

Neden Suni Çim Halı Kullanmalıyım?

Bahçe, balkon, oyun alanı, merdiven gibi yerlerde sıklıkla kullanılmasının belli başlı sebepleri bulunuyor.

Bakım Gerektirmez: Sulama, gübreleme veya biçme gibi bakım işlemleri gerektirmez. Su tasarrufu ve bakım  tasarrufu sağlayarak doğal görünüm sağlar. Özellikle sürekli sulama ve bakımın zor olduğu bölgelerde kullanılır, maliyetsizdir.

Dayanıklılık: İplik ve taban yapısı olarak dış mekanda kullanıma odaklı üretim tekniklerinden geçer. Yağmur, yıkama, güneş ışınları, soğuk ve sıcağa dayanıklıdır. Ömrünün sonunda yeniden dönüştürülebilir.

Kullanım Çeşitliliği: Bakımsız ve yemyeşil bir bahçe yaratmanın dışında bir çok kullanım alanı vardır. Çocuk oyun alanları ve spor alanları için güvenli düşüş olanağı sağlar. Bunun yanısıra dekoratif olarak kalınlık, renk ve efekt olarak çok opsiyon sunduğu için çeşitli amaçlara yönelik kullanım alanları mevcut: futbol, golf, hokey, bina kaplama, mobilya süsleme, akvaryum süsleme, duvar kaplaması gibi bir çok alanda kullanılır.

Ergonomi: Hafif ve dayanıklı olarak üretilir. Antalya Çim halıların tamamında belirli aralıklarla drenaj delikleri bulunur. Böylece yağmur ve yıkama suyunun tasfiyesi kolaydır. Düşük maliyetli modeller genellikle mevsimlik olarak kullanıp atılabilir, daha gerçekçi ve yüksek gramajlı seriler ise uzun yıllar kullanılır. Beton, seramik, toprak gibi sert veya yumuşak zeminlerin tamamı üzerine uygulanabilir. Yapıştırılmadığı için tekrar tekrar farklı mekanlarda değerlendirilebilir.

Zemin Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyon / peyzaj amaçlı suni çim halı antalya uygulamalarında önemli olan zeminin mümkün olduğunca düz ve yine mümkün olduğunca sert bir zemin olmasıdır. Toprak bir bahçede uygulanacak suni çim halılarda zeminin münkün olduğunca düzeltilmesi ve eğer çok yumuşak bir toprak ise silindir yardımıyla preslenlenmesi yeterli gelecektir. Beton, asfalt, ahşap gibi zeminlerde çukur varsa basit bir malzemeyle doldurulması yeterlidir.

Hangi Ürünü Tercih Etmeliyim?

Beton, asfalt, ahşap gibi sert zeminlerde sitemizde görünen tüm çimleri tercih edebilirsiniz. Toprak gibi daha yumuşak zeminlerde ise 15 mm ve üzeri bir ürün almanız gerekir. Ayrıca bizde ve piyasada sıkça satılan düz dokuma, kıvırcık dokuma, 5-10 mm aralığındaki ürünler tek renk iplik ile üretildiğinden gerçek çim görüntüsünü tam olarak veremeyecektir. Yerde daha yapay bir yeşil görüntü verecektir. Çim Halı Antalya ürünlerinde Gerçeğe yakın bir görüntü elde etmek istiyorsanız bir kaç farklı renk iplikten dokunmuş 15 mm ve üzeri olan naturel görünümlü ürünleri tercih edebilirsiniz. İnanın bazı ürünleri eğilip ellemedikten sonra yapay olduklarını dahi zor anlarsınız.

Montaj Nasıl Yapılıyor?

Duvardan duvara halı döşeme işlemlerinin benzeri şeklindedir. Doğru ölçü almak önemlidir. Bizim ürünlerimizde rulo enleri 4 mt dir. Rulo uzunlukları 25-40 mt arasında değişmektedir. Ölçüye göre ek olacak ise, sadece ek yerleri birbirine tutturulur, diğer yerler serbest bırakılır. Yani tüm zemin tutkallanarak bu ürün sabitlenmez. Sebebi ise petrol esaslı bir ham maddeden üretildikleri için güneş altında bir miktar genleşme, gece veya gölgede ise daralma yapacaktır. Bu gözle görülmeyecek bir esneme payıdır ancak, alttan tamamen sabitlenmesi durumunda üst kısımda bir miktar buruşma yapabilir.

En ideali -tabi mümkünse- elektrik süpürgesi ile vakumlanmasıdır. Bu mümkün değilse eğer basınçlı su ile yıkanabilir, sert bir süpürge ile süpürülebilir.

Oyun parkları, kreşler, spor alanları, bahçe peyzaj, havuz kenarları, duvar kaplama, balkonlar, site içerisi, yürüyüş yolları için suni çim halı antalya çözümleri sunuyoruz. Kaliteli ve dayanıklı çim halı çeşitleri ve uygun fiyatları ile yanınızdayız. Tamamladığımız işler ve örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz. Fiyat teklifi almak için iletişime geçin.

Çim Halı Kullanım Yerleri Nelerdir?

1. Bahçe Çim Halı Kullanımı;

Gerekbireysel bahçelerdevilla bahçelerinde, restoran bahçelerinde, cafe bahçelerinde, gerekse belediyeye ya da çeşitli kamu kurumlarına ait bahçelerde kullanımı yaygındır. Görüntü açısından çevreye verdiği ahengin yanında uzun süre dayanabilen yapısıyla, ürün her zaman tercih sebebidir. Günümüzde çevre görüntüsünün önemini düşündüğümüzde, bunda suni çim halının payı yadsınamaz.

2. Balkon ve Teras Çim Halı Kullanımı;

Çim halının belki de en çok kullanıldığı alanlardan biridir. Ev içerisinde yer alan balkon ve teras gibi bölümler, insanların dinlenme alanlarıdır ve insanlar bu bölümlerde kullanılan malzemelerin konforlu olmasını tercih ederler. Özellikle bebekli aileler için çim halı antalyanın bulunmaz bir nimet olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi bebekler hassas vücutlara sahiptirler, bu sebeple ürünün konforlu ve sağlıklı olması son derece önemlidir.

3. Çocuk Oyun Parkı Suni Çim Kullanımı;

Oyun parklarının zemini 80’li ve 90’lı yıllarda kumdan, 2000’li yıllardan sonra yumuşak asfalttan, son birkaç yıldır ise suni çimden yapılmaktadır. Türkiye’deki hemen hemen tüm belediyeler, oyun parkı zemini için suni çimi tercih etmektedir.

4. İç Mekan Suni Çim Halı Kullanımı;

İç mekanda çim halı antalya dekorasyon için kullanımı genel olarak mağaza vitrinlerinde ve televizyon stüdyolarında tercih ediliyor. İsteğe bağlı olarak daha çok yeni yapılan evlerde özel alanlarda kullanılıyor. Avrupa’da ve Abd’de çok yaygın olsa da ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmakta.

5. Duvar Çim Halı Kaplama Kullanımı;

Duvar suni çim kaplama projeleri daha çok lüks otellerde ve restoranlarda uygulanan binaların doğal hem de yeşil görünmesini sağlayan peyzaj fikridir. Bahçe duvarlarına çim halı kaplamak da oldukça sık görülen bir uygulamadır. Çim halı dekorasyon amaçlı kullanımı daha da çeşitlendirilebilir.

Çim Halı Modellerimiz

Dekorasyon

Dekorasyon

 

Spor Zeminler

Spor Zeminler

 

Peyzaj&Landspace

Peyzaj&Landspace

 

Çim Yolluk

Çim Yolluk

Şimdi formu doldurun sizi arayalım ve size özel indirimli fiyat üzerinden teklif sunalım.

     

    Detaylı bilgi ve sipariş için lütfen iletişime geçiniz.

    Antalya çim halı modelleri için ürünler sayfasını inceleyebilirsiniz.