fbpx

Göbekli Cami Halısı Modelleri

Cami halılarında tercihen en fazla kullanılan göbekli cami halı modelleridir. Nedeni ise, caminin desen işlemeleri ve iç mimari görünümü ile uyumlu olup estetik bir görüntü vermesidir. Göbekli cami halısı modeli, düz renk halının tam ortasında bulunan desen işlemeli halı türüdür. Ortada bulunan bu desen işlemesi o kadar büyüktür ki, halı renginin ve işlemedeki renklerin pek bir öneminin kalmadığını farkedersiniz. Estetik bir görünüm sunmasının yanı sıra cami içerisinide oldukça ferah bir görünüme sokacaktır.

Karağaç Cami (Isparta) - Göbekli Cami Halısı Çalışmamız
Karağaç Cami (Isparta) – Göbekli Cami Halısı Çalışmamız

Göbekli cami halısı kullanımı daha çok iç mimari ve desenleri pek fazla olmayan cami içerisine farklı ve hoş bir hava katması amacıyla da kullanılır. Birbirinden farklı renklerde ve işlemelerdeki onlarca göbekli cami halıları cami taban alanının ve geometrik şekline göre seçilmeli ayrıca cami iç mimarisi ve desenleri ile uyumlu olmalıdır.


Saflı Cami Halısı Modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Seccadeli Cami Halısı Modellerini buradan inceleyebilirsiniz. Cami Halısı Sayfasına dönmek için tıklayın.